Budka lęgowa dla kawki. Dowiedz się jaką budkę wybrać i jak ją prawidłowo powiesić

Kawka należy do najbardziej związanego z miastami przedstawiciela rodziny krukowatych. Część populacji tego gatunku na tyle przystosowała się do krajobrazu miejskiego, że wykorzystuje ludzkie budowle do założenia gniazda. Najczęściej zasiedla strychy i stropodachy budynków. Wywieszona Budka lęgowa dla kawki przyczyni się do podniesienia potencjału lęgowego w twojej okolicy. Dowiedz się jaką budkę wybrać i jak ją prawidłowo powiesić.

Czytaj więcej

Karmniki Do Samodzielnego Montażu

Chyba nic tak nie cieszy, jak samodzielne stworzenie czegoś, co przynosi wspaniały efekt. Z myślą o tych młodszych i tych starszych majsterkowiczach oferujemy karmniki do samodzielnego montażu. Te niewielkie karmniki to nie tylko sposób na miło spędzony czas, ale również możliwość dołożenia swojego małego wkładu w opiekę nad ptakami.

Czytaj więcej

Wieszanie Budek Lęgowych

Wieszanie budek lęgowych w miastach jest kluczowe dla zachowania równowagi ekosystemu. Właściciele budynków remontując elewacje często zamykają wszelkiego rodzaju otwory, w których wcześniej wychowywały swoje potomstwo różne gatunki ptaków. Dotyczy to również terenów przeznaczonych na miejską zieleń - ich intensywne zagospodarowanie odstrasza naszych skrzydlatych braci. Całe szczęście prawo stoi w tym temacie po stronie przyrody i każda nasza działalność prowadząca do zaburzenia panującej równowagi musi być naturze rekompensowana.

Czytaj więcej

Siatki Przeciwko Ptakom

Siatki przeciw ptakom, które mogą znaleźć Państwo w naszym sklepie, to szybki, prosty i niedrogi sposób na to, aby zwierzęta te nie sprawiały ponownie problemów. Ptaki, mimo że to piękne stworzenia, potrafią wyrządzić bardzo duże szkody. Szczególnie narażone są na nie duże plantacje warzyw czy owoców, ponieważ stanowią przysmak dla tej grupy. Mogą także przyprawić o kłopot, tworząc gniazda na balkonach i tarasach oraz brudzić powierzchnię zewnętrzną.

Czytaj więcej

Jak Zrobić Karmnik I Domek Dla Ptaków

Karmnik i domek dla ptaków zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo i zaciszne miejsce, w którym ptaki mogą się spokojnie posilić i założyć swoje lęgowiska. Budowa karmnika dla ptaków nie jest skomplikowana – wystarczy kilka narzędzi i elementów, by niewielkim trudem stworzyć własnoręcznie wykonaną konstrukcję. Również w Internecie łatwo można znaleźć porady, jak zrobić domek dla ptaków.

 

Czytaj więcej

Bociany lecą do Afryki

Część polskich bocianów jest już w drodze do Afryki, do celu dolecą najprawdopodobniej w listopadzie, a w lutym ruszą w drogę powrotną do Polski.

Przez ostatnie intensywne upały bociany miały dogodne warunki do odlotu. Taka pogoda i nagrzane masy powietrza sprzyjają lotom szybowcowym, dzięki którym bociany tracą mniej energii i mogą pokonać większy dystans. Bociany latają w grupach, poruszają się nad lądem i są w stanie przebyć 200 kilometrów z prędkością 45 km/godzinę.

Czytaj więcej

VII światowy cenzus gniazd bociana białego 2014

Cenzus w założeniu ma objąć możliwie wszystkie gniazda bociana białego Ciconia ciconia, na całym obszarze występowania tego gatunku (Europa i Afryka Północna). Warto przypomnieć, że pierwszy na świecie spis bocianów odbył się w roku 1876 w Galicji, a jego inicjatorem był ks. Eugeniusz Janota. Pierwsze Międzynarodowe Liczenie Gniazd Bociana Białego odbyło się w 1934 roku i obejmowało swym zasięgiem znaczną część Europy. Począwszy od 1974 roku organizowany jest regularnie, co 10 lat.

Czytaj więcej

Strony